Esenyurt’ta belediye meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi

31 Mart yerel seçimlerinde Esenyurt Belediye Başkanlığı’na seçilen Ahmet Özer’in yönetiminde yeni dönemin ilk Belediye Meclisi toplandı.

Seçim atmosferinin şenlik havasında geçtiğini belirten Özer, şunları kaydetti:

“İlk meclisimizin Esenyurt’umuza ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Zorlu bir sürecin ardından seçimi geride bıraktık.Bizi sevindiren en önemli noktalardan bir tanesi bir şölen içerisinde seçimin gerçekleşmiş olması, kimsenin burnunun kanamaması ve sonuçların herhangi bir sıkıntı yaratılmadan ilan edilmesiydi. Çünkü siz de biliyorsunuz bu seçimlerde Türkiye’nin gözü Esenyurt’un üstündeydi. O nedenle Esenyurt sadece basit bir ilçe seçiminden ziyade adeta Türkiye’nin kaderinin gelip mühürlendiği bir yer olmuştu.

‘HER TÜRLÜ YANLIŞ İŞLEMDE İRADEMİ ORTAYA KOYACAĞIM’

“Biz aday olduktan sonra geçmiş dönemdeki belediye başkanı bizim partimizden olmasına rağmen, bana göre etik olmayan bir biçimde çok sayıda personel işe almış. Öyle ki biz seçildikten sonra da bu işe alımlar devam etmiş, ayın birinde ve sonrasında da bu alımlar devam etmiş. Bu uygulamanın, belediyenin ihtiyacı doğrultusunda değil, adeta yeni gelen yönetimi zora sokulması adına atılmış bir adım olduğunu gördüm ve tespit ettim. Bir çeşit kurulan bu kumpası bozmak için derhal müdahalede bulundum. Ya bunu görmezden gelerek üstünü örtecektik ya da Esenyurt halkının hakkına, hukukuna sahip çıkacaktık. Biz ikinci yolu tercih ettik. Bundan sonra da yapılacak her türlü yanlış işlemde de bu irademi ortaya koyacağımı bilmenizi istiyorum.”

Mecliste CHP olarak çoğunlukta olmalarına rağmen parti gözetmeksizin çalışmalarını yürüteceğini vurgulayan Özer, sözlerini şöyle tamlamladı:

‘ÜSTÜNDE DURACAĞIM İKİ ŞEY VAR: LİYAKAT VE EHLİYET’

”Benim üstünde duracağım iki şey var: Liyakat ve ehliyet. Liyakat, ehliyet, uyum içinde çalışmak, disiplinli, sevgi ve saygıyı esas alan bir çalışma modeli bizim ihtiyaç duyduğumuz, Esenyurt’un da beklediği hizmetlerin yerine gelmesi için gerekli olan düsturlardır. Burada yapılması gereken uyum içinde çalışmaktır. Evet, biz çoğunluktayız ama bu çoğunluk var diye uyumu esas almayan bir yönetim anlayışı sergilemek istemem. Niyetimiz halisanedir, niyet önemlidir, niyet yapmanın yarısıdır. Onun için hepinizden bana yardımcı olmanızı, iş birliği içinde olmamızı, uyum içinde çalışmamızı istiyorum.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x