Adana’da yangında mahsur kalanları komşuları kurtardı

İHA

Adana’nın ilçesi Özgür Mahallesi’nde 3 katlı binanın altındaki mobilya satış ofisinin deposunda belirlenemeyen nedenle çıktı.

İş yerini saran alevler üst katlara sıçrarken, çevredekilerin ihbarıyla bölgeye çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi.

Alevler büyüyünce 3’üncü katta oturan Hicran Çığıraçan, kızı Ceylan Çığıraçan, torunu 2 yaşındaki Neva ve kardeşi Selami Yüzgeçicier dairede mahsur kaldı.

Komşuları içeri girdi

Komşuları, evin kapısını kırıp içeri girerek dairedekileri kurtardı. Dumandan etkilenen Ceylan Çığıraçan ile kızı Neva hastaneye kaldırıldı.

Bölgeye gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti. Alevlerin, diğer binalara sıçramaması için yoğun çaba sarf eden ekipler, kısa sürede yangını kontrol altına aldı.

“Çok kötü durumdayım”

Durumu öğrenip, evine gelen Sebahattin Çığıraçan ile eşi Hicran Çığıraçan gözyaşlarıyla söndürme çalışmalarını takip etti.

Sebahattin Çığıraçan, “Çocuklarım kurtulduğu için şükrediyorum. Komşularım kurtardı, Allah onlardan razı olsun. Eşim, çocuğum ve torunum iyi çok şükür. Hastaneye kaldırıldılar. Çok kötü durumdayım” diye konuştu.

Soğutma çalışmalarının sürdüğü yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için inceleme başlatıldı.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x